لوستر مدرن

انواع لوستر مدرن

لوسترها از جنس های مختلفی در شکل و سایز متفاوت ساخته می شوند که جنس لوستر بازتاب نور و روشنایی محیط بسیار تاثیرگذار است. معمولاً لوسترهایی که ضخامت بالایی دارند مانند لوستر پارچه ای برای محیط های کم نور مانند اتاق خواب استفاده می شوند و برای محیط هایی مانند هال و پذیرایی برای نور پردازی بیشتر از لوسترهای شیشه ای استفاده می شود، زیرا شیشه ها به خوبی نور را از خود عبور می دهند و باعث روشن شدن فضا  می شوند.

لوستر مدرن یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع آویز در صنعت دکوراسیون داخلی می باشد که در چند سال اخیر با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. این گروه از لوسترها بخاطر تلفیق زیبایی، نورپردازی مناسب و سادگی و همچنین قیمت مناسب توانسته اند در محیط های مسکونی، اداری و تجاری کاربرد گسترده ای داشته باشند. با توجه به تنوع بسیار بالا در انواع لوستر مدرن و کارایی و ویژگی های منحصر به فرد هر یک، در ادامه این مطلب از سایت پرتو افروز راهنمای جامع درباره لوسترهای مدرن و انواع آن خواهیم داشت.

امروزه لوستر مدرن در میان خریداران طرفداران زیادی دارد. چرا که فضای همه ی خانه ها مدرن شده و برای یک خانه ی مدرن، یک لوستر مدرن هم احتیاج است. لوستر مدرن به راحتی با فضای خانه های مدرن هماهنگ می شود. لوسترهای مدرن قابل استفاده در فضای مختلفی می باشد.

انواع لوسترهای مدرن که در فضاهای خانه مورد استفاده قرار می گیرند، شامل موارد زیر می باشند:

 • لوستر مدرن آشپزخانه
 • لوستر مدرن اتاق خواب
 • لوستر مدرن اتاق نشیمن
 • لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری

لوستر مدرن چیست؟

لوستر مدرن (Modern chandelier)  نوع خاصی از انواع آویز و لوستر می باشد که برای نورپردازی در محیط هایی با دکوراسیون ساده و مدرن کاربرد دارد. برخلاف لوسترهای کلاسیک، در این گروه از آویزها شاخه های پر از حباب های مجلل وجود نداشته و سادگی در آن حرف اول را می زند. علاوه براین، استفاده از طرح های کاملا مدرن و صفحات و نوارهای نورانی با اشکال هندسی خلاقانه در این نوع لوستر به چشم می خورد.

یکی از بزرگترین تصورات اشتباهی که اغلب افراد درباره آویزهای مدرن دارند، نورپردازی ضعیف آنها می باشد. لازم به ذکر این نکته می باشد که نورپردازی این نوع آویز با توجه به محیط نصب آنها و همچنین هدف از کاربرد این وسایل در دکوراسیون کاملاً قابل تنظیم می باشد. علاوه براین، تنوع در لوسترهای مدرن به اندازه ایست که می توان نمونه های کاملا مجلل و پرنور را در میان آنها مشاهده و انتخاب کرد.

امروزه لوستر مدرن در میان خریداران طرفداران زیادی دارد، زیرا اکثر فضاهای خانه ها به صورت مدرن طراحی شده و برای یک خانه ی مدرن، یک لوستر مدرن هم احتیاج است. لوستر مدرن به راحتی با فضای خانه های مدرن هماهنگ می شود. لوسترهای مدرن قابل استفاده در هر فضایی مانند آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن است.

انواع لوستر مدرن

لوسترهای مدرن انواع و اقسام مختلفی دارند و برای سلیقه های مختلف طراحی و ساخته شده اند. یکی از پر طرفدارترین انواع لوسترهای مدرن، لوسترهای آویز مدرن است که معمولا با دکوراسیون های خاص هماهنگی دارد.

یکی از مزیت های بزرگ لوستر های مدرن این است که در جنس های متفاوت با استایل ها و فرم های بسیار خلاقانه و جالب طراحی و تولید می شوند. مثل برخی لوسترهای فلزی با شاخه های صاف و مستقیم که از وسط آنها نوارهای ال ایی دی رد شده است. البته شاید فکر کنید که در یک لوستر مدرن خبری از کریستال های زرق و برق دار نباشد، در صورتی که یکی از زیباترین طرح های لوستر مدرن را، لوسترهای مدرن کریستالی تشکیل می دهند.

لوستر مدرن کریستالی نرگس

یکی دیگر از انواع لوسترهای مدرن، لوسترهای مدرن آشپزخانه هستند که دارای طرفداران زیادی هم هستند. این لوسترها برای آشپزخانه در قسمت کابینت جزیره ای و یا بالای میز ناهارخوری بسیار مناسب و شیک می باشند. همانطور که می دانید شکل های مستطیلی و مربعی و تا حدودی دایروی شکل، از مشخصه لوسترهای سبک مدرن می باشند. مدلی که در شکل بالا مشاهده می کنید نمونه ای از لوستر مدرن آشپزخانه می باشد که با میله های آلومینیومی ساخته شده است. ویژگی جالب این لوستر مدرن، تغییر پذیری شکل آن است، به صورتی که در زمان حضور مهمان مهمان در منزل، می توانید لوستر را به صورت طبقه ای و مرتب قرار دهید.

همانطور که گفته شد لوسترهای مدرن به شکل کریستالی و پر زرق و برق هم می باشند. تصویر زیر نمونه ای از این نوع لوسترها می باشد. این لوسترهای کریستالی از ترکیب استیل ضد زنگ و شیشه ساخته شده و در عین سادگی به خوبی در محیط خانه، خودنمایی می کنند.

لوستر مدرن آشپزخانه آرا چهار شعله

دسته ای از این لوسترها فرمی مستطیلی شکل دارند که مشخصه طرح های مدرن است. دسته دوم از این لوسترها، طراحی و فرم آن ها اندکی فراتر رفته و و از بالا به پایین فرمی هرمی شکل به خود می گیرد. در دسته سوم طراحی لوستر به شکل مارپیچی انجام شده است که در انتهای رشته ها، حباب های کریستالی به شکل قطرات باران نصب شده و تمام لوستر توسط پایه ای از جنس استیل ضد زنگ آویزان می شود.

یکی از جذاب ترین مکان ها برای استفاده از لوستر مدرن، استفاده در بالای میز ناهارخوری است. در حقیقت قسمت ناهارخوری خانه تنها با وجود یک لوستر شیک و لوکس کامل می شود. شکل های زیر تعدادی از ایده های لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری را نشان می دهند. شکل اول یک لوستر پیچشی LED ساده است که بسیار سبک بوده و نصب آن فقط چند دقیقه زمان خواهد برد. طرح های بعدی لوسترهایی موسوم به اسپوتنیک را نشان می دهند که شاخه های لوستر از مرکز بدنه لوستر منشعب شده و در اطراف پخش می شوند.

لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری آسا شش شعله خطی

لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری آسا شش شعله خطی

لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری آسا شش شعله خطی

از آنجایی که سقف اتاق نشیمن بیشتر منازل سفید و روشن می باشد، اضافه کردن وسیله ای که با رنگ موجود در اتاق نشیمن متضاد باشد، دکوراسیون خانه را بسیار زیباتر نشان خواهد داد. از این رو نصب لوسترهای مشکی رنگ یا برنجی طلایی در زمینه سفید سقف، به عنوان متریالی می باشد که فضای خانه شما برای زیباسازی و تغییر دکوراسیون به آن نیاز دارد. بین لوسترهای مشکی و طلایی رنگ فلزی – برنجی، مدل های صنعتی با چراغ های حبابی زرد و نارنجی ادیسونی بهترین انتخاب می باشند. شکل زیر نمونه ای از این لوسترهای مدرن اتاق نشیمن را نشان می دهد.

لوستر مدرن اتاق نشیمن ریرا شش شعله

 

اتاق خواب فضای دیگری از خانه می باشد که غالباً برای روشنایی آن به لامپ مهتابی و چراغ خواب بسنده می شود و کسی سراغ لوستر نمی رود، شاید دلیل این کار کوچک بودن اتاق ها یا پایین بودن سقف آنها باشد که مسلماً نصب یک لوستر کریستالی بزرگ می تواند فضای اتاق را گرفته و بهم ریخته نشان دهد. اما لوسترهای مدرن مخصوص اتاق خواب به این شکل نمی باشند. یعنی همانطور که در شکل اول پایین مشاهده می کنید لوستر مدرن مخصوص اتاق خواب اتم نه تنها برای سقف های کوتاه بسیار مناسب است، بلکه در اتاق خواب های کوچک نیز بسیار عالی پاسخگوی نیاز شما می باشد.

لوستر مدرن اتاق خواب اتم

متریال به کار رفته در لوستر مدرن

لازم به ذکر می باشد که متریال مورد استفاده در لوستر مدرن، غالباً فلزی است. البته گاهی هم از مقداری چوب در ساخت این لوسترها استفاده می شود که مدل آن را بیشتر به سبک مینیمال نزدیک می کند.

انواع مختلف جنس لوسترها

لوسترهایی که در بازار عرضه می شوند از مواد مختلفی مانند برنج، برنز، چوب و سایر مواد مشابه تهیه و ساخته می شوند.

تفاوت لوستر برنجی و لوستر برنزی

توجه داشته باشید که هنگام خرید لوستر، لوستر برنجی را با آلیاژ برنز اشتباه نگیرید. زیرا زیاد اتفاق می افتد که این دو جنس به جای یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند، اما کیفیت و قیمت آلیاژ برنز بالاتر از برنز است. اگر لوستر آبکاری نشده باشد برای تمیز دادن این دو جنس از یکدیگر توجه کنید که آلیاژ برنج طلایی رنگ و آلیاژ برنز زرد رنگ است. در صورتی که لوستر آبکاری شده بود، سعی کنید پیچ یا محل جوش را پیدا کنید. روش دیگر این است که لوسترهای برنزی سنگین تر از لوسترهای برنجی هستند.

لوستر چوبی

امروزه انواع لوستر چوبی نیز در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه، لوسترهای چوبی (wooden lustre) چون مدل های مختلفی را دارند، با استقبال بالایی روبرو شده اند. هنگام تهیه لوسترهای چوبی باید به نوع چوبی که در تولید لوستر به کار رفته دقت کنید. با کیفیت ترین چوب برای تهیه لوستر چوب روس بوده که در مقابل تغییر شرایط جوّی و نفوذ حشرات بسیار مقاوم است.

این نوع لوستر غالباً در رنگ هایی از جمله سفید، گردویی، فندقی و قهوه ای تیره طراحی و تولید می شوند که از بین این رنگ ها، لوسترهای گردویی که دارای رنگ قهوه ای تیره هستند، در بین خریداران لوسترهای مدرن چوبی محبوب تر می باشند.

کاربرد لوسترِ مدرن

لوستر مدرن آشپزخانه

اگرچه لوسترها باعث روشنایی و نورپردازی محیط خانه می شوند اما امروزه در بسیاری از خانه ها از لوستر به عنوان یک وسیله زیبا در چیدمان دکوراسیون داخلی منزل استفاده می کنند. لوسترهای مدرن از تنوع بالایی برخوردار هستند و این ویژگی باعث شده است که از آن در بسیاری از بخش های مختلف خانه استفاده شود. مانند لوستر مدرن اتاق خواب، لوستر مدرن هال و اتاق نشیمن، لوستر مدرن پذیرایی، لوستر مدرن آشپزخانه، لوستر مدرن راه پله و… استفاده شود. امروزه برخی از لوستر های مدرن به گونه ای تولید می شوند که قابلیت نصب روی دیوار را دارند و به عنوان چراغ مطالعه استفاده می شوند.

مزایای خرید لوستر مدرن

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، لوسترها در انواع و سبک های بسیار زیادی تولید و در بازار موجود می باشند و هر یک ویژگی های خاصی دارند. در نوع مدرن این آویزها نیز ویژگی های زیادی به چشم می خورد که می توانند در انتخاب آنها موثر باشند.

فواید مختلفی در رابطه با استفاده از لوسترهای مدرن وجود دارد. یک مزیت عمده این است که آنها زیبایی زیادی به محیط می بخشند. آنها به طور معمول قطعات هنری هستند که توجه مردم را به خود جلب می کنند و این به دلیل طراحی چشم نواز و ظرافت آنها می باشد.

خوبی چراغ های تزئینی این است که حتی در صورت خاموش بودن باز هم به زیبایی محیط می افزایند. با خرید لوستر مدرن می توانید به ظاهر یک فضای ساده، جلوه ای زیبا و جذاب بدهید. این آویزها اغلب به کانون اصلی دکورهایی تبدیل می شوند که در خانه خود قرار داده اید.

یکی دیگر از مزیت های لوسترهای مدرن این است که به شما در صرفه جویی فضا کمک می کنند. برخورداری از حداقل فضای کم در محیط کار یا خانه، می تواند یک مشکل اساسی باشد. به این معنی که برای غلبه بر چنین معضلی و جلوه دادن به محیط، می توانید از لوستر استفاده کنید.

لوسترهای مدرن معمولاً از سقف آویزان هستند و اطمینان می دهند که فضای شما را اشغال نمی کنند. ضمناً هنگام قدم زدن در خانه امکان برخورد با آنها نیز وجود نخواهد داشت. آویز بودن لوسترها از سقف باعث روشن شدن تمام فضای محیط می شود.

طرح ها و اشکال مختلفی از لوسترهای مدرن در بازار موجود است که با استفاده از مواد مختلف تولید شده اند که بسته به چیدمان دکوراسیون محیط، می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

 

“برای خرید و مشاوره در زمینه خرید لوستر می توانید با کارشناسان فروشگاه پرتو افروز تماس بگیرید.”

 

هنگام خرید لوسترهای مدرن، هیچ وقت از انتخاب لوستر مورد نظر خارج نخواهید شد و هر چقدر که پیش می روید، این امکان را دارید که اندازه و شکلی را برگزینید که با نظر شما متناسب تر باشد. وقتی در اتاق ناهار خوری لوستری آویزان داشته باشید، نوع خاصی از ظرافت را به دست می آورید و این اطمینان را دارید که اتاق شما بسیار جذاب و مدرن است.

حتی می توانید از لوسترها در اتاق کنفرانس خود بهره بگیرید تا اتاق کنفرانس های شما نمایی رسمی تر و جذاب تر داشته باشد. برای جذاب تر و یا رسمی تر شدن محیط های خود نیازی نیست که حتماً از چراغ های تزئینی گران قیمت بهره ببرید، بلکه با خرید لوستر مدرن با قیمت مناسب و ارزان نیز می توانید به همان اندازه زیبایی را به محیط مورد نظر خود اضافه نمایید.

در واقع هیچ وسیله روشنایی دیگری وجود ندارد که بتواند با زیبایی و ظرافت لوسترهای مدرن رقابت کند. اگرچه طراحان معمولاً از رنگ چراغ ها به عنوان یکی از روش های اصلی برای افزودن گرما و زیبایی در یک اتاق استفاده می کنند، اما در نظر داشته باشید که این کار تنها هنگام روشن بودن وسایل روشنایی موثر می باشد.

مهم ترین مزایای خرید لوسترهای مدرن

 • کاربرد گسترده

لوسترهای مدرن در مدل و طرح و رنگ های مختلفی تولید می شوند و دست طراحان آنها در استفاده از اشکال هندسی و چند بعدی کردن آنها کاملاً باز است. به همین خاطر است که می توان برای خرید لوستر مدرن پذیرایی و لوستر مدرن آشپزخانه و حتی محیط های کاملاً اداری و تجاری نیز انتخاب های خوبی از این گروه آویز داشت.

 • سادگی و قیمت مناسب

سادگی به کار رفته در طراحی این گروه از لوسترها باعث شده است تا قیمت های بسیار متنوعی داشته باشند. به طوری که برخی از آنها که دارای رشته های بلند و پر از کریستال هستند، قیمت بالایی داشته و در مقابل، می توان برای لوستر مدرن آشپزخانه و لوستر مدرن اتاق خواب و سایر محیط ها نمونه های کاملاً شیک با قیمت مناسبی را خریداری کرد.

 • زیبایی لوستر

در طراحی لوستر با سبک های امروزی خلاقیت حرف اول را می زند. علاوه براین، استفاده از ال ای دی و SMD برای نورپردازی آنها و تلفیق طرح ها با کریستال های بسیار درخشان در نهایت منجر به طراحی خارق العاده و بسیار زیبا خواهد شد. اگر کمی در انتخاب خود دقت داشته باشید، با هزینه بسیار کم می توان محیطی بسیار زیبا را طراحی کنید.

مزایای استفاده از لوستر مدرن نسبت به لوستر کلاسیک چیست؟

لوستر مدرن اتاق نشیمن

در مطالب بالا، درباره لوستر مدرن اطلاعاتی را ارائه کردیم. در ادامه به مقایسه لوستر مدرن با لوستر کلاسیک خواهیم پرداخت.

لوستر کلاسیک نوعی از لوستر در مقابل لوستر مدرن است. این نوع لوستر در خانه هایی استفاده می شود که دکوراسیون کلاسیک دارد. معمولاً جنس لوستر از برنز یا برنج است که با حباب هایی که روی لامپ های آن می گیرد تزئین می شود. این نوع لوستر معمولاً چند شاخه دارند و در دو مدل دیواری و سقفی تقسیم می شود.

امروزه، تمامی ابعاد زندگی و وسایل خانه مدرن شده است؛ از فرش ها با طرح های مدرن گرفته تا روشنایی و لوستر مدرن. لوستر مدرن به دلیل مدرن شدن اسباب و وسایل زندگی به راحتی با آن ها هماهنگ می شود و فضای یک دست و یک پارچه ای را به وجود می آورد در حالی که اگر از یک لوستر کلاسیک در وسط خانه ای پر شده از وسایل مدرن مثل چیز یک ناهماهنگ همیشه به چشم خواهد آمد و نا هماهنگی عجیبی را به وجود خواهد آورد. پس برای خرید خوب، حتماً به فضای خانه ی خود دقت کنید اگر خانه ی شما کلاسیک است، هرگز به سراغ لوستر مدرن نروید، چرا که لوستر کلاسیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

نکات مهم در هنگام خرید لوسترِ مدرن

لوسترها وسایلی در منزل هستند که با قرار گرفتن در کنار اشیا دیگر خانه تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت محیط می گذارند. اگرچه امروزه از لوسترها بیشتر برای دیزاین محیط خاص استفاده می شود. اما انتخاب یک لوستر مدرن که علاوه بر زیبایی از نور و روشنایی مناسبی برخوردار باشد، بسیار مهم است. بنابراین بهتر است در هنگام خرید به نکات مهمی توجه شود تا بتوان لوستر مناسبی را با کیفیت مطلوب برای محیط مورد نظر خریداری نمود.

 • بهتر است لوسترهای مدرن از فروشگاهی خریداری شوند که علاوه بر قیمت مناسب از ضمانت اصل کالا برخوردار باشند و در صورت بروز مشکلی امکان تعویض یا تعمیر نیز وجود داشته باشد.
 • لوسترها باید متناسب با محیط انتخاب شوند و از نور استانداری برخوردار باشند. بهتر است برای انتخاب نور لوستر از لامپ های مهتابی و آفتابی در کنار هم استفاده شود که باعث آسیب چشم نشوند.
 • بهتر است قبل از خرید لوستر های مدرن تمام اجزای خانه به طور کامل چیده شوند تا بتوان لوستری را متناسب با سبک دکوراسیون خانه خریدار کرد. برای مثال استفاده از لوسترها چوبی برای خانه های که فضای خانه را با گیاهان و چوب دیزاین کرده اند بسیار مناسب است و باعث هماهنگی بین اجزای خانه می شود.
 • توجه به انتخاب اندازه مناسب برای لوسترها با توجه به ابعاد اتاق بسیار حائز اهمیت است. مثلاً استفاده از لوسترهای بزرگ برای اتاق کوچک علاوه بر اینکه فضای زیادی را اشغال می کند، باعث روشنایی بیش از حد و آسیب چشم نیز می شود.
 • لوسترهایی که خریداری می شوند باید با سبک دیزاین محیط همخوانی داشته باشند. برای مثال برای خانه هایی که به سبک مینیمال چیده شده اند، استفاده از لوسترهای شلوغ مناسب نیست و باید از لوستری استفاده شود که علاوه بر سادگی از کاربرد بالایی برخوردار باشند.

قیمت لوستر مدرن

لوسترها یکی از اجزای مهم خانه هستند که با نور پردازی مناسب باعث زیبایی و جلوه بیشتر محیط خانه می شوند. لوسترهای مدرن به دلیل سادگی و زیبایی منحصر به فردی که دارند نسبت به انواع دیگر لوسترها بیشتر استفاده می شوند. این دسته از لوسترها از تنوع بالایی برخوردار هستند و از متریال های متفاوتی مانند چوب، شیشه، فلز و… ساخته می شوند که قیمت هر کدام متفاوت است. به طور کلی عواملی مانند جنس لوستر، نوع لامپ، میزان روشنایی، تعداد لامپ و نوع لوستر در قیمت آن تاثیر گذار هستند.

سایت پرتو افروز بهترین گزینه برای خرید انواع مختلفی از لوستر مدرن می باشد، چرا که شما می توانید با مراجعه به سایت در قسمت محصولات و سپس انتخاب محصول مورد نظر با سلیقه خود از لیست محصولات مختلف که در سایت بارگذاری شده، نسبت به خریداری آن اقدام نمایید.

این مزیت علاوه بر اینکه به مشتریان کمک می کند امکان دسترسی آسان و سریع به محصول مورد نظر خود را داشته باشند، این امکان را نیز فراهم می آورد تا با بررسی اجناس ارائه شده و مقایسه آنها بهترین انتخاب را انجام دهند. همچنین می توانید برای دسترسی سریعتر به قیمت محصولات مورد نظر خود، از قسمت جستجوی محصولات در صفحه اصلی نیز اقدام فرمایید. توصیه می شود که در صورت داشتن هر سوالی با همکاران ما در شرکت لوستر و اکسسوری پرتو افروز در تماس باشید و راهنمایی های مورد نظر خود را به دست آورید.

 

سوالات تکمیلی

1. لوستر مدرن چه لوستری است؟

به لوسترهایی که در عین سادگی بسیار پرکاربرد هستند و به صورت اشکال هندسی مانند مربع، دایره، مستطیل و… ساخته می شوند، لوستر مدرن می گویند که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در انواع مختلفی در بازار یافت می شوند.

2. انواع لوستر مدرن کدامند؟

• لوستر مدرن چوبی
• لوستر کریستال مدرن سقفی
• لوستر مدرن برنزی
• لوستر مدرن smd

3. انواع لوستر مدرن بر حسب فضاهای مورد استفاده کدامند؟

• لوستر مدرن اتاق نشیمن
• لوستر مدرن آشپزخانه
• لوستر مدرن کانتر و میز ناهارخوری
• لوستر مدرن اتاق خواب

4. چه عواملی بر قیمت لوستر مدرن تاثیر می گذارند؟

به طور کلی عواملی مانند جنس لوستر، نوع لامپ، میزان روشنایی، تعداد لامپ و نوع لوستر در قیمت آن تاثیرگذار هستند.

5. چگونه یک لوستر مدرن برای یک فضای خانه انتخاب کنم؟

از روش “قانون کلی” زیر برای اندازه گیری لوستر خود استفاده کنید تا نقطه کانونی یک اتاق (هر جا که بالای میز یا پیشخوان نصب نشده باشد) را مشخص نمایید. سپس طول و عرض اتاق را به فوت اندازه بگیرید. آن دو عدد را با هم جمع کنید. مجموع آن دو عدد باید قطر لوستر شما در اینچ باشد.

totop